האם לרכוש מקומי או בינלאומי?

חובבות האופנה יודעות כבר מזמן: בגדים אופנתיים קונים באינטרנט. במקום לתזז שעות ארוכות בין חנויות מסוגים שונים, במקום לבזבז זמן רב על חיפוש בייביסיטר לילדים או להשקיע את הזמן בטיולים במקום בלימודים או בעבודה, קניית בגדים באינטרנט הפכה להיות הדבר החם ביותר כיום. תודות למגוון האפשרויות העומדות לרשות חובבות האופנה כבר ברור לכולן כי הרבה יותר נוח להזמין באתרי אינטרנט ולא לקנות בחנויות.

השאלה האמיתית היא באיזה אתר כדאי לקנות? האם עדיפים אתרים בינלאומיים בעלי מוניטין מוכר אך רחוקים מארצנו או שמא עדיפים אתרי קניות מקומיים וקרובים המאפשרים נגישות הרבה יותר גבוהה? יצאנו לבדוק מספר פרמטרים לצורך החלטה אודות האתרים הטובים ביותר לרכישת בגדים ופריטי אופנה שונים.

זמני משלוח

זמני משלוח הם הפרמטר המשמעותי ביותר בבואנו לבחון את ההבדל בין אתרים ישראליים לבין אתרים בינלאומיים. אתרי אינטרנט בינלאומיים מבטיחים הגעה של עד כחודש ובמקרים רבים ישנה אפשרות לקבל את החבילה מוקדם יותר בתשלום נוסף. בישראל, מגיעים המשלוחים בתוך פחות משבוע ברוב המקרים, ללא כל חיוב או תשלום מצד הרוכשים. חשוב לברר מראש את זמני ההגעה של המוצרים בישראל על מנת לוודא כי הם אכן מגיעים בתוך שבוע ואם לא – יש לתאם זמן אחר.

בכל מקרה זמני ההגעה של המוצרים בישראל הינו קצר באופן משמעותי מזמני הגעת המוצרים בעת הזמנתם מאתרי חו"ל.

אחריות

כעקרון, כל אתר מעניק אחריות על המוצרים לפי ראות עיניו ולפי עקרונות שונים. חשוב לבדוק את האחריות הניתנת על כל מוצר לפני הרכישה וכן את תקנון שליחת המוצרים בכל אתר. היתרון הגדול של מוצרים מהארץ במקרים אלו הוא האפשרות לאכוף את האחריות ולבקש פיצוי או שליחה חוזרת של המוצר. בשליחת מוצרים בארץ, קל הרבה יותר ליצור קשר עם החברה מאשר בהזמנת מוצרים מחו"ל וקבלתם באמצעות הדואר.

איכות

איכות המוצרים תלויה באתר האינטרנט יותר מכל. אתרי אינטרנט רבים ידועים באיכות עליה הם שומרים במוצרים הנשלחים ללקוחות ואילו אתרי אינטרנט אחרים מציעים מוצרים ובגדים באיכות ירודה. בשל גודלה הקטן יחסית של ישראל, השמירה על האיכות הינה בעלת חשיבות גדולה יותר באזור בשל הצורך בשמירה על מוניטין האתר ולכן מרבית האתרים הישראליים הינם באיכות גבוהה.

מחירים

ישנם לא מעט אתרים בינלאומיים המציעים מוצרים במחירי רצפה. יחד עם זאת, על מנת ליהנות ממוצרים איכותיים חשוב להזמין איכות טובה. המחירים הישראליים למוצרים איכותיים אטרקטיביים הרבה יותר במקרים רבים.

 

extra

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים